Auto drošības līmeņi

Pat tad, ja auto īpašnieks jau apzinās oriģinālā aprīkojuma trūkumus pilnvērtīgai auto aizsardzībai, ir viegli apmaldīties, sākot pētīt papildaprīkojuma klāstu.

Gādājot par auto drošību jau vairāk nekā 27 gadus, Autonams ir ne vien sekojis līdzi tehnoloģiju attīstībai, piedāvājot arvien jaunas aizsardzības iekārtas un pakalpojumus, bet arī sistemātiski veidojis pats savu zināšanu un pieredzes bāzi, lai palīdzētu klientam izvēlēties atbilstošākos risinājumus sava spēkrata pasargāšanai.

Vēlamies ar savām zināšanām dalīties un tādēļ esam ieviesuši Autonams drošības līmeņu skalu. Tā sadalīta 9 pieaugošās iedaļās un katrai no tām atbilst noteikti risinājumi un iekārtas, ar ko vari iepazīties zemāk:

 

SIGNALIZĀCIJA


1. līmenis

Centrālā atslēga - visu durvju vienlaicīgai aizslēgšana.

2. līmenis

Signalizācija - gaismas un skaņas signāls, kas pievērš apkārtējo uzmanību, nesankcionēti atverot auto durvis.

  • Oriģinālā signalizācija.
  • Papildus uzstādītā - lielākajai daļai automašīnu oriģināli nav uzstādīta signalizācija.

3. līmenis

Signalizācija ar papildus sensoriem

  • Salona sensori - iedarbinās signalizāciju arī tad, ja automašīnā iekļūts, neatverot durvis (piemēram, izsitot stiklu).
  • Trieciena sensors - iedarbinās signalizāciju arī tad, ja auto saņem triecienu pa virsbūvi (piemēram, vandālisms stāvvietās).

Par signalizācijām sīkāk lasi drošības eksperta Rūdolfa rakstā.

 

PAPILDUS DROŠĪBA


4. līmenis

Auto marķēšana - marķētas auto detaļas ir grūtāk realizēt tirgū, savukārt zagtu marķētu auto pārdot nav iespējams. To apzinās arī zagļi, tādejādi marķēšana ir arī preventīvi efektīvs aizsardzības līdzeklis.

5. līmenis

Oriģinālais imobilaizers - bezatslēgas iedarbināšanas signāls ir viegli nolasāms un neapgrūtina zagli. Oriģinālais imobilaizers liedz iedarbināt auto bez oriģinālās atslēgas.

6. līmenis

GPS ar papildus drošības brīdinājumiem - attālināti un reālajā laikā izseko auto, informē par tā neparedzētu izkustēšanos, ierīces atvienošanu vai GPS signāla slāpēšanu. Iepazīsties ar CarPoint!

 

PRETAIZDZĪŠANAS IEKĀRTAS


7. līmenis

Slepenā poga - nepieļauj auto iedarbināšanu, nenospiežot slēdzi. Diemžēl to reti iespējams uzstādīt tā, ka pogu nevar ātri atrast, kā arī to bieži nevar uzstādīt jauniem automobiļiem - risinājums paredzēts vecākiem spēkratiem.

8. līmenis

Imobilaizeri - auto nozagšanas gadījumā bloķē dzinēju.

  • Analogie imobilaizeri - ar bloķēšanas ķēdi, ko nodrošina relejs. Tos iespējams identificēt un atvienot salīdzinoši īsā laikā.
  • CAN tipa imobilaizeri - digitāla bloķēšana, plašākas uzstādīšanas iespējas un miniatūra iekārta, ko nezinot gandrīz neiespējami ieraudzīt.

9. līmenis

Radio meklēšanas sistēmas - nodrošina iespēju atrast nozagto auto, jo to signālu nevar nobloķēt, tomēr sistēmas ir salīdzinoši dārgas un nepasargā auto no pašas aizdzīšanas, detaļu demontāžas un apzagšanas.

* Ņem vērā, ka drošības līmeņiem atbilstošo risinājumu uzskaitījums un vērtējums uzlūkots globāli un uzkrājoši - auto nebūs pilnībā pasargāts, ja tam būs uzstādīta radio meklēšana, bet nefunkcionēs atslēga. Tāpat, protams, auto drošība izvērtējama individuāli atkarībā no attiecīgās markas, modeļa, vecuma utml., par ko nereti ziņojam savos sociālajos tīklos - Facebook, Instagram un LinkedIn.